شیر برنج + عسل

برای تهیه شیر برنج بهتر است از برنج نیم دانه، اما مرغوب ایرانی استفاده کنید. برنج را حداقل سه ساعت قبل از پخت بشورید و آن را خیس کنید. میزان آبی که برای برنج لازم است، یک لیوان بیشتر از میزان مساوی آن است، بعبارتی برای دو پیمانه برنج باید سه پیمانه به آن آب اضافه کنید. بعد از این مدّت ظرف برنج را روی شعله گاز بگذارید و اجازه بدهید تا با حرارت ملایم بپزد و آب آن کشیده شود.بهتر است کمی نمک به اندازه یک اینچ (میزان نمکی که مابین انگشت شست و سبابه قرار میگیرد.) به برنجتان اضافه کنید تا بی نمک نباشد.

بعد از کشیده شدن آب، میزان سه پیمانه شیر به برنج اضافه کنید. و در پایان کار هم که برنج ها حسابی پخته و له شدند می توانید از مقدار کمی شکر(یک پیمانه) برای شیرین کردن دسرتان استفاده کنید.

قطعا این میزان شیرینی برای یک دسر کم است، پیشنهاد ما این است که بعد از کشیدن شیر برنج در ظرف، آن را با مقداری عسل و گرده گل تزئین کنید و نوش جان کنید تا یک دسر مقوی و دلچسب داشته باشید.

گلابی هم همراه خوبی برای این دسر به حساب می آید. گلابی ها را از طول برش بزنید و چند لحظه آن را در تابه گریل یا تابه معمولی، بدون هیچ ماده افزودنی دیگری(مثل روغن) گریل کنید و حرارت بدهید

عضویت / ورود