خواص عسل طبیعی

  1. عسل طبیعی مرجع مهمی در غذاهای طبیعی بشمار می آید و هدیه ای است از طبیعت با خواص تغذیه ای و دارویی آن که در تمدن های مختلف مورد احترام و رجوع بوده است. عسل به عنوان ماده شیرین طبیعی تولید شده توسط زنبورعسل از شهد گل ها است.
  2. عسل خالص و طبیعی تقریبا 80% کربوهیدرات 18% آب و 2% ویتامین های مختلف محلول در آن مواد معدنی اسیدهای آمینه است و منبعی سرشار از انرژی است. انرژی و کالری عسل 3500 کیلوگرم و بدون نیاز به هضم به عمل گوارش کمک می کند. عسل دارای آنزیم های جدایی ناپذیری است که فوایدی چون کمک در کارهای بدنی، افزایش آزادسازی هورمون ها و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و می تواند در حفظ گلیکوژن عضلانی کمک کند.
  3. عسل طبیعی دارای خواص ضدّ قارچ و ضدّ باکتری است که به ما کمک می کند با بیماری و عفونت های خاص مبارزه کنیم. عسل را می توان به صورت موضعی و جایگزینی عالی برای پمادهای سوختگی، مورد استفاده قرار داد.
  4. استفاده از عسل برای پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی موثر است. خواص آنتی اکسیدانی آن در حذف رادیکال های آزاد از بدن کمک می کند به عنوان یک منبع عالی نیروزا برای افزایش عملکرد ورزشکاران و حفظ قندخون، کمک در بهبود عملکرد عضلات و به عنوان یک جایگزین گلیکوژن کمک به تنظیم مقدار انسولین در بدن می کند.
  5. عسل طبیعی به کنترل التهاب معده و تسکین بیماری هایی مانند: آلرژی، سینوس، ورم مفاصل و آسم کمک و در سال ها ی اخیر خواص آنتی بیوتیکی و درمانی آن توسط دانشمندان ثابت شده است.
عضویت / ورود